FAQ

Co to jest RGB?

Jeden z podstawowych modeli przestrzeni barw (R – red, G – green, B – blue). Właściwości ludzkiej percepcji wzrokowej sprawiają, że wrażenie widzenia dowolnej barwy można wywołać poprzez połączenie światła w kolorze czerwonym, zielonym i niebieskim. Na podobnej zasadzie działa łączenie kolorów farb w przygotowywaniu wydruków poligraficznych.

Co to jest CMYK?

Zestaw czterech podstawowych farb drukarskich (C – cyjan, M – magenta, Y – yellow, K – black), które są wykorzystywane w druku wielobarwnym w poligrafii i metodach pokrewnych (atramenty, tonery i inne substancje barwiące w drukarkach, kserokopiarkach i innych urządzeniach).

Co to jest DPI?

Jednostka rozdzielczości obrazu, która jest wykorzystywana przy pracach graficznych. Parametr DPI stosuje się przy przygotowywaniu obrazów i materiałów graficznych do drukowania na drukarkach, naświetlarkach, ploterach i innych urządzeniach.

Co to jest druk wielkoformatowy?

Nowoczesna technologia drukarka, która jest wykorzystywana do umieszczania nadruków ma materiale banerowym, folii i na papierze. Druk wieloformatowy najczęściej stosuje się przy produkcji banerów reklamowych, szyldów, tablic, plakatów, materiałów reklamowych do kasetonów, kasetonów, stojaków oraz roll-upów.

Jakie pliki są potrzebne do nadruku?

Najlepszymi formatami plików do druku są formaty PDF, EPS, CDR, JPG, PNG, TIFF, PSD w odpowiednio wysokiej rozdzielczości (por. DPI).

Co to jest logotyp?

Logo połączone z typografią – grafika wykorzystywana w projektowaniu identyfikacji wizualnej produktu lub firmy. Najczęściej grafika wektorowa lub grafika obiektowa umieszczona w matematycznie zdefiniowanym układzie współrzędnych.

Co to jest druk cyfrowy?

Nowoczesna technika druku. W jej przypadku materiały do druku są przesyłane do urządzenia drukującego w formie zapisu cyfrowego (dane komputerowe). Taka forma przesyłania danych pozwala na swobodną zmianę dowolnych elementów graficznych lub tekstowych dla każdej odbitki drukowanego obrazu (personalizacja).

Co to jest druk sitodrukowy?

Często stosowana technika drukarska. W jej przypadku formę drukowaną stanowi szablon nałożony na drobną siatkę (tkaną, metalową lub zrobioną z włókien syntetycznych), przez którą przepuszczana jest farba. Sitodruk jest wykorzystywany do umieszczania nadruków m. in. na smyczach reklamowych, opaskach na rękę, koszulkach i innych elementach odzieży, a także torbach.

Co to jest druk offsetowy?

Popularna technika drukarska, przemysłowa odmiana druku płaskiego. W jej przypadku obraz zostaje przeniesiony z płaskiej formy drukowej na podłożone drukowane przy użycia specjalnego cylindra pośredniego.

Co to jest tampodruk?

Jedna z technik druku pośredniego (druku wklęsłego). Tampodruk polega na nanoszeniu farby na materiału za pomocą specjalnego, miękkiego stempla zwanego tamponem. Dzięki wykorzystaniu tamponu o odpowiednim kształcie ta technika drukarska pozwala na umieszczanie nadruków na nierównych, nieregularnych powierzchniach. Po dobraniu odpowiedniej farby tampodruk pozwala na drukowanie na takich materiałach, jak tworzywa sztuczne, guma, szkło, metal.

Jakie są zastosowania kominów?

Komin lub chusta wielofunkcyjna jest kawałkiem materiału (najczęściej mikrofibry) złożonym z dwóch prostokątów, który można nosić na głowie lub szyi. Kominy sprawdzają się w roli czapki, kominiarki, golfu, maski na twarz, bandany lub opaski na czoło. Zalety kominów sprawiają, że są chętnie wykorzystywane przez osoby uprawiające sport. Chusta wielofunkcyjna może również służyć jako mankiet na rękę do ocierania potu, gumka do spinania długich włosów, a nawet biustonosz lub damski top.


FAQ w trakcie aktualizacji.